9 تا از بهترین ورزش های لاغری دست و بازو [ویدیو]

بهترین ورزش های لاغری دست و بازو

توجه داشته باشید که هیچ حرکت جادویی برای لاغری دست و بازو وجود ندارد اما این 9 ورزش به شما کمک می کنند تا در کوتاه ترین زمان ممکن به نتیجه دلخواه برسید.البته توجه داشته باشید که رسیدن به چنین لاغری علاوه بر تمرین نیاز به رژیم غذایی لاغری هم دارد که در مقاله ای جدا برایتان نوشته ایم.دوستان عزیز توجه داشته باشید که ورزش های لاغری دست و بازو در حال حاظر همین موارد هستند که توسط برترین مربیان دنیا ارائه شده اند.

ورزش های لاغری دست و بازو

خواه پشت بازو یا نیمه میانی بدن,اغلب افراد دوست دارند که یک قسمت خاصی از بدن خود را فرم دهند.یک نکته ای که از همین ابتدا باید به آن اشاره داشته این است که شما نمی توانید تنها عضلات یک قسمت از بدن را تمرین دهید و باید چندین عضله را به شکل همزمان جلو ببرید و از طرفی هم رژیم غذایی خودتان را رعایت کنید.از طرفی همین چندین عضله ای کار کردن باعث می شود که آن قسمت از بدن شما سریع تر بهبود پیدا کند.

به طور کلی بازو ها از سه عضله مختلف زیر تشکیل شده اند که همگی هم بر لاغری تاثیر دارند :

  • عضلات سرشانه
  • عضلات دو سر بازو
  • عضلاه سه سر بازو

عضله ی دو سر بازو در جلو دست قرار دارد و وظیفه خم کردن آرنج را داشته که به خوبی هم شکل می گیرد.سه سر هم دقیقا در پشت استخوان بازو قرار داشته و عضلات آرنج را تکان می دهد.اما بیشترین حرکت را عضلات سرشانه دارند که باعث می شوند بازو بتواند به راحتی به تمام جهات خرکت کند.با کار کردن بر روی این سه عضله می توانید بازویی لاغر و البته خوش فرم تر داشته باشید.

جدا از موارد زیبایی,این حرکات تمرینی تاثیر بسیار مثبتی بر بدن خواهند داشت و می توانند مفید باشند.شما بعد از تمرین برای مدت یک ماه,قطعا زندگی بهتری خواهید داشت و در هنگام هل دادن,راه رفتن یا سایر فعالیت ها دچار مشکل نخواهید شد.به هر حال اگر به دنبال افزایش عضلات و لاغر کردن دستان خود هستید,پیشنهاد می کنیم حتما تمام این 9 حرکت را انجام دهید.شما می توانید برای شروع از دمبل های کوچک شروع کنید و به مرور زمان وزن را بالا ببرید.

ورزش های لاغری دست و بازو

تمرینات سر شانه

دایره با بازو

بازئ ذایره ای

یکجا ایستاده و دست های خودتان را به دو طرف باز کنید.حال باید با دست های خود یک دایره در جلو ایجاد کنید البته نه خیلی بزرگ! در هر طرف 10 بار بروید و بعد از 10 بار اول دست ها را به پشت ببرید.

پرس بالا سر

تمرین پرس بالا سر

بایستید و پاها را اندازه عرض شانه باز کنید.دست را از آرنج با زاویه 90 درجه باز کنید و به شکلی قرار بگیرید که انگار تیرک های دروازه را گرفته اید.دست ها را باید کمی جلوتر از سر خود قرار دهید به شکلی که بدن هم حالت اصلی خود را حفظ کند.توجه داشته باشید که حداقل باید 10 بار این حرکت را انجام دهید و از طرفی بهتر است با وزنه های اندک شروع کنید,چرا که سختی این تمرین کمی بیشتر است.

سرشانه نشر حانب دمبل

نشر جانب دمبل

بایستید و پاها را به اندازه عرض باسن باز کنید و یک دمبل در هر دست خود بگیرید.به شکلی قرار بگیرید که کف دست ها به سمت بدنتان باشد و در ابتدا دقیقا در کنار بدن قرار بگیرند.حال باید به آرامی بازوهای خود را به سمت بالا ببرید به شکلی که در ارتفاع شانه هایتان قرار بگیرند.بهتر است حداقل 10 بار حرکت نشر جانب دمبل را انجام دهید.

تمرینات دو سر بازو

جلو بازو (اریب)

لاغری دست با جلو بازو

در ابتدا باید دو دمبل در دست بگیرید به شکلی که کف دست ها به کمی به سمت بیرون باشند (به سمت بدن نگیرید).همچنین باید دست ها را دقیقا در کنار بدن قرار دهید تا فشار اصلی به ساعد و قسمت میانی بدن باشد.بالا آوردن هم بهتر است تا خط زیر سینه باشد و توجه داشته باشید که حرکت رفت و برگشت را به آرامی انجام دهید تا فشار بیشتری وارد شود.

جلو بازو چکشی

جلو بازو چکشی

پاها را به اندازه عرض باسن باز کنید و در هر دست خود یک دمبل بگیرید.اکنون باید دست را به سمتی قرار دهید که کف آنها به سمت بدن باشد.توجه داشته باشید همزمان که دارید دست ها را تا سینه بالا می برید,باید آرنج ها به بدن چسبیده باشند و کف دست ها هم دقیقا در همان حالت.بهتر است برای شروع حداقل 10 بار این حرکت را انجام دهید.

تمرینات سه سر بازو

پشت بازو کیک بک دمبل

پشت بازو کیک بک

دو دمبل در دست گرفته و کمر را صاف کرده و تا حد امکان باسن را به پشت خم کنید.آرنج های خود را کمی بالاتر از کمر بگیرید و در همانجا قفل کنید.اکنون باید کمک عضلات دست و ساعت شروع به عقب و بالا آوردن دمبل ها به پشت کنید.تا حدی دست ها را عقب بیاورید که سفت شدن پشت بازو را احساس کنید و سپس باید دست ها را به آرامی به حالت اولیه برگردانید.

پشت بازو دیپ

پشت بازو دیپ

به پشت دراز کشیده و دست های خود را به پشت برده و به سمت جلو قرار دهید (دقیقا مانند تصویر بالا).حال باید باسن خود را تا زمین پایین آورده و سپس با کمک دست ها دوباره بالا بیایید.توجه داشته باشید که آرنج ها دقیقا باید به سمت پشت خم شوند و از طرفی این کار باید به آرامی انجام شود تا تاثیر بیشتری داشته باشد.

حرکت کبرا

حرکت کبرا

به شکم دراز کشیده و دست ها را دقیقا در کنار بدن قرار دهید و پاها هم مانند تصویر به پشت باشند.اکنون باید سر خود را به شکلی که انگار دارید به یک شی ضربه می زنید,بالا بیاورید تا عضلات کمر و شکم منقبض شوند.توجه داشته باشید که در این تمرین باید از عضلات دست برای بالا آوردن بدن استفاده کرد و به هیچ عنوان از پا یا کمر کمک نگیرید.زمانی که بالا رفتید برای چند لحظه در آنجا مانده و یک نقس عمیق بکشید و سپس به حالت اول بازگردید.بهتر است برای شروع 5 بار حرکت را انجام دهید و به مرور زمان بر تعداد ست ها اضافه کنید.

مهم : دوستان عزیز این مورد را در نظر داشته باشید که تمام مقالات لطیفی اسپرت از منابع معتبر بوده و به هیچ عنوان اطلاعات اضافه ای به صفحات اضافه نمی شود!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses cookies to offer you a better browsing experience. By browsing this website, you agree to our use of cookies.