بهترین دستگاه های هوازی (چربی سوز) + خرید مستقیم

بهترین دستگاه های هوازی

همه ما می دانیم که اولین قدم برای ساختن یک اندام مناسب برای کسانی که اضافه وزن دارند,چربی سوزی می باشد که رسیدن به این هدف تنها با دستگاه های هوازی ممکن است.ما در این مقاله قصد داریم تا بهترین دستگاه ها برای چربی سوزی که در باشگاه ها وجود دارند را به شما معرفی کنیم.البته شما عزیزان می توانید به شکل مستقیم خرید خودتان را از بازرگانی لطیفی اسپرت انجام دهید (همراه با گارانتی 12 ماهه و شرایط اقساط ویژه).

اگر شما برای اولین جلسه به باشگاه مراجعه کنید,متوجه خواهید شد که مربی برای ماه اول بر اساس شکل بدنی که دارید یک برنامه به شما می دهد که اغلب دارای ورزش های هوازی می باشد.برای کاردیو و چربی سوزی چندین دستگاه کلیدی وجود دارند که اغلب آنها در باشگاه های سراسر کشور یافت می شوند یا خودتان می توانید یکی را برای باشگاه خانگی خودتان تهیه کنید.

بسیاری از افراد متخصص در این زمینه می گویند که استفاده از تردمیل و دوچرخه ثابت می تواند کمک زیادی به کاهش وزن شما کند.همچنین یک دستگاه جدید با نام Stairs Master وجود دارد که در ادامه با تمام این موارد آشنا خواهید شد.بر اساس گفته های مربی تناسم اندارم گروه Equinox,نوع دستگاهی که استفاده می کنید چندان مهم نیست و همه چیز بستگی به هدف و البته پایداری فعالیت شما دارد.برای مثال به هیچ عنوان نباید فعالیت خود را متوقف کنید تا بعد از چند ماه بتوانید به نتیجه دلخواه برسید.

بهترین دستگاه های چربی سوز

معرفی بهترین دستگاه های هوازی

 • تردمیل
 • دوچرخه ثابت
 • الپتیکال
 • StairMaster

1. تردمیل

بهترین انتخاب برای :

 1. اگر برای یک مسابقه تمرین می کنید.
 2. اگر به دنبال کاهش وزن سریع هستید.
 3. اگر استرس زیادی دارید.

شاید برایتان جالب باشد که بدانید دویدن کامل ترین ورزش برای بدن است.دویدن بر روی تردمیل باعث بهبود جریان خون و البته پمپاش قلب می شود و بیشتر برای کسانی که به پیاده روی علاقه دارند توصیخ می شود.شما می توانید تردمیل را روی حالت های مختلف از جمله شیب زیاد و کم تنظیم کنید که هر کدام مزیت های خاص خودشان را دارند.

توجه داشته باشید که راه رفتن نسبت به دویدن فشار بسیار کمتری وارد می کند و اگر می خواهید تاثیر بیشتری داشته باشد,پس بهتر است سرعت تردمیل را بالاتر ببرید (فشار بیشتر بر روی باسن,مفاصل و ران ها).البته این مورد را هم بگوییم که دویدن برای کسانی که مشکل مفصلی را اضافه وزن مبرم ندارند پیشنهاد می شود.

دویدن و راه رفتن هر دو باعث کاهش وزن شما می شوند و با این تفاوت که هر کدام برای یک دسته خاص از افراد توصیه می شوند.اگر به دنبال جذب آرامش و کاهش وزن به طور همزمان هستید,پس بهتر است پیاده روی تردمیل را انتخاب کنید.به هر حال بزرگ ترین مربیان دنیا هم راه رفتن روی تردمیل را برای آرامش اعصاب و بهبود وضضعیت فیزیکی بدن پیشنهاد می کنند.

| خرید انواع تردمیل با شرایط اقساط و ارسال رایگان |

2. الپتیکال

بهترین انتخاب برای :

 1. اگر به دنبال تمرین کامل بدن خود هستید.
 2. اگر مشکلات مفصلی دارید.
 3. شما می خواهید فشار دویدن را تجربه کنید.

کاتر که یک مربی بدنسازی حرفه ای است می گوید : ( من استفاده از این دستگاه را به هر کسی توصیه می کنم.چه کسانی که به شکل حرفه ای فعالیت دوندگی می کنند و چه کسانی که می خواهند یک ورزش ساده در خانه داشته باشند).اگر به دنبال عرق کردن و چربی سوزی سریع هستید اما مفاصل شما این اجازه را نمی دهند,پس بهتر است به سراغ الپتیکال بروید.

به هر حال الپتیکال برای این طراحی شده است که شما شدت ورزش سریع را بدون وارد شدن فشار زیاد بر بدن تجربه کنید.بهترین روش استفاده از الپتیکال این است که به مدت یک دقیقه سریع و تند انجامش دهید و سپس برای یک دقیقه به عنوان استراحت به حالت آرام برگردید.توجه داشته باید که در هنگام استفاده از دستگاه الپتیکال شما نیاز به ایستادن دارید و به همین خاطر یک فشار جزئی به مفاصل زانو وارد می شود.همچنین گفته می شود که در اولین بار استفاده,ممکن است چندان برایتان جذاب نباشد! چرا که این حرکت شباهتی به حرکات طبیعی بدن ندارد و باید با تمرین با آن دوست شوید :).

| خرید انواع الپتیکال با شرایط اقساط و ارسال رایگان |

3. Stair Master

بهترین انتخاب برای :

 1. اگر به دنبال افزایش قدرت پایین تنه هستید.
 2. اگر به دنبال کاهش وزن هستید.
 3. اگر می خواهید خودتان را به چالش بکشید.

استفاده از دستگاه پله برای کسانی مناسب است که به دنبال افزایش قدرت و البته کاهش وزن سریع هستند.Stair Master یک دستگاه به نسبت جدید به حساب می آید که هم به عنوان چربی سوز و هم به عنوان سوزاننده کالری شناخته می شود که البته در بسیاری از باشگاه های ایران وجود ندارد.

خانم های عزیز توجه داشته باشید که ورزش با این دستگاه می تواند کمک زیادی به برجسته شدن باسن و ران ها کند.به طور طبیعی بالا رفتن از پله فشار به نسبت زیادی را به پایین تنه به ویژه ساق های پا وارد می کند.در اطراف این دستگاه دو دستگیره وجود دارد که برای افراد مبتدی تعبیه شده است تا فشار را تا حد زیادی کنترل کنند (بدون گرفتن دستگیره,قسمت های بیشتری از بدن فعالیت می کنند).ما به هیچ عنوان این دستگاه را به افراد سالمند یا کسانی که مشکل مفصلی دارند پیشنهاد نمی کنیم.

| خرید انواع StairMaster با شرایط اقساط و ارسال رایگان |

4. دوچرخه ثابت

بهترین انتخاب برای :

 1. شما مشکلات مرتبط با عضلات و مفاصل پایین تنه دارید.
 2. بالاتنه شما دردهای موضعی دارد.
 3. نیاز به یک ریکاوری در روزهای غیر تمرینی دارید.

دوچرخه ثابت به شکلی طراحی شده است که به شکل نشسته باشد تا تمرکز اصلی اش بر روی پایین تنه باشد.به هر حال استفاده از دوچرخه ثابت بیشتری به کسانی که مشکلات مفصلی دارند و می خواهند یک ورزش سبک و در عین حال چربی سوزی داشته باشند,پیشنهاد می شود (البته بسیاری از دوندگان حرفه ای هم از دوچرخه ثابت استفاده می کنند).

اگر شما از یک حادثه یا تصادف عبور کردید و به دنبال راهی سبک برای ریکاوری عضلات خود هستید,بهتر است به سراغ تمرین با دورچخه ثابت بروید.دوچرخه سواری با شکل ثابت تنها پایین تنه شما را درگیر می کند و از طرفی فشار بسیار اندکی به مفاصل زانو وارد خواهد کرد.در نظر داشته باشید که باید به شکل درست روی دوچرخه ثابت قرار بگیرید تا مبادا کمرتان دچار مشکل شود.

| خرید انواع دوچرخه ثابت با شرایط اقساط و ارسال رایگان |

5. قایقی

بهترین انتخاب برای :

 1. درد تمرین دیروز را دارید.
 2. شما نیاز به یک تمرین کامل بدن دارید.
 3. به دنبال افزایش استقامت خود هستید.

بسیاری از مربیان مطرح دنیا معتقدند که استفاده از دستگاه قایقی کمک زیادی به چربی سوزی و البته افزایش قدرت بدن می کند.همچنین در هنگام استفاده درست از قایقی متوجه خواهید شد که فشار زیادی به مفاصل و عضلات شما نمی آورد و نیازی به نگرانی نیست.میزان درگیری عضلات در این حرکت نسبت به تردمیل و الپتیکال بسیار بیشتر است (حدود 85%).

کسانی که درد تمرین را دارند و به دنبال یک روش ریکاوری سریع هستند می توانند به سراغ دستگاه قایقی بروند.شما می توانید هر روز از این دستگاه استفاده کنید بدون اینکه اختلالی در برنامه تمرینی افزایش عضلاتتان ایجاد شود.بسته به نیازی که دارید,این دستگاه می تواند نقش ریکاوری یا تمرین هوازی را برای شما داشته باشد.به هر حال ما و اغلب مربیان این مورد را به عنوان یکی از بهترین دستگاه های هوازی قبول داریم و به شما هم پیشنهاد می کنیم.اگر می خواهید برای اولین بار از قایقی استفاده کنید,بهتر است یک مشورت با یکی از مربیان داشته باشید تا نحوه درست استفاده از آن را به شما آموزش دهد.

| خرید انواع دستگاه قایقی با شرایط اقساط و ارسال رایگان |

6. VersaClimber

دستگاه کوه پیما

بهترین انتخاب برای :

 1. نیاز به یک تمرین کاردیو برای عضلات بالاتنه دارید.
 2. می خواهید تا حد امکان عرق کنید.
 3. می خواهید بیشترین مقدار کالری را بسوزانید.

ماشین های کوه پیما به شکلی طراحی شدند تا دقیقا همان حس و فشار کوهنوری را به افراد وارد کنند.این دستگاه باعث می شود که تقریبا تمام عضلات بالاتنه و پایین تنه درگیر شوند و تا حد امکان کالری بسوزانید.در نظر داشته باشید که VersaClimber مناسب کسانی است که وضعیت جسمی مناسبی دارند و می خواهند یک ورزش سنگین و در عین ملایم داشته باشند.

دستگاه کوهنوردی به کسانی پیشنهاد می شود که مشکلات مفصلی ندارند و می خواهند تغییرات زیادی در عضلات بالاتنه خود ایجاد کنند.اگر مشکلات مرتبط با درد شانه یا کتف دارید,بهتر است از سایر دستگاه های معرفی شده کمک بگیرید.

| خرید انواع دستگاه کوه پیما با شرایط اقساط و ارسال رایگان |

نتیجه گیری

همانطور که در مطالب بالا هم خواندید,اینها بهترین دستگاه های هوازی برای چربی سوزی و کاردیو هستند که هر کدام یک سری مزایا و معایب خاص خودشان را دارند.پیشنهاد ما به کسانی که باشگاه می روند این است که همه را با هم ترکیب کنند تا به بهترین نتیجه برسند.البته همیشه باید برای احتیاط با یک فرد متخصص مشورت کنیم که مبادا بعدها مشکلی برایمان به وجود بیاید.

منبع : Latifisport | Today

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses cookies to offer you a better browsing experience. By browsing this website, you agree to our use of cookies.